• Slovenčina
  • Maďarčina
  • Angličtina
Tel.: 0903 105 654 | Email: info@optikaoros.sk | Otváracia doba: Po-Pi: 9:00-12:00 a 13:00-18:00 | So: 9:00-12:00 | Ne: Zatvorené

 

Slnečné okuliare

Nebezpečné UV žiarenie ohrozuje nielen našu pokožku, ale aj naše oči. Len málo ľudí si dopraje skutočne kvalitné slnečné okuliare. Uspokoja sa s lacnejšími verziami, ktoré síce obsahujú slabší UV filter, no z dlhodobého hľadiska môžu vašim očiam viac uškodiť, než pomôcť. Oči sa pri dlhodobom vystavení intenzívnemu slnečnému žiareniu dokážu brániť svojou špeciálnou ochrannou funkciou, ale o to rýchlejšie sa unavia a preťažia. Obzvlášť ľudia citliví na slnko by pravidelné využívanie kvalitných slnečných okuliarov nemali podceniť a mali by ich nosiť počas celého roka, nielen v letných mesiacoch.

Mám záujem o slnečné okuliare

Kontaktovať

Pri výbere slnečných okuliarov v našej predajni vám poskytneme odbornú pomoc. Potrebujeme posúdiť nielen vašu zrakovú vadu, ale vzhľadom na ňu citlivo vyberať tónovanie a druh skiel. Pacienti s mínusovými dioptriami sú totiž všeobecne citlivejší na svetlo, niektorí až svetloplachí, preto musia nosiť tmavšie sklá, ktoré im poskytnú bezpečný a príjemnejší pobyt na jasnom slnku.

Najobľúbenejšie je hnedé a sivé tónovanie skiel, nakoľko minimálne skresľujú. Na šoférovanie sú ideálne slnečné okuliare s polarizačným efektom, ktoré redukujú množstvo odrazeného svetla do očnej sietnice a tým eliminujú intenzívne oslnenie.

Dôležitým faktorom pri výbere slnečných okuliarov je priepustnosť svetla cez sklá. Posudzujeme tiež UV filter, ktorý by mal mať 400 nanometrov, čo znamená, že neprepúšťa nebezpečné ultrafialové svetlo rizikovej vlnovej dĺžky. Ak máte na sklách údaj 100% UV, nevypovedá to nič o samotnej kvalite slnečných okuliarov. V prípade pochybností si príďte k nám do optiky zmerať UV filter na vašich aktuálnych slnečných okuliaroch.